Neprihlásený zákazník: [ prihlásiť ]    

Fontini

Snahu k luxusnému životu uskutočňujú rôzne detaily interiéru. Tento štýl sa nazýva: Provance, Colonial, Retro. Dôvodom použitia je prianie vidieť historický štýl v rýchlo meniacej sa spoločnosti. Pri tom je dôležitý každý prvok, a čím je nečakanejší, tým je príjemnejší jeho prítomnosť v interiéri.

Španielska firma Fontini vyrába exkluzívne zásuvky a vypínače pre vnútornú a vonkajšiu inštaláciu. Dizajn týchto výrobkov nás prenáša do stredu minulého storočia – táto spomienka, ktorá dáva svetu vzbudzujúcu spokojnosť a spoľahlivosť.

Spoločnosť bola založená v roku 1955 Chuanom von Gonsales. Firma sídlila v španielskej provincii neďaleko Barcelony. Zo začiatku sa spoločnosť nazývala inak, súčasný názov spoločnosti dali deti zakladateľa, pokračujúci v rodinnom podnikaní.

V roku 1986 sa objavila významná novátorská kolekcia – Krystal Series, v ktorej bolo predstavené súčasné moderné vybavenie pre zahraničnú montáž, prispôsobujúce sa svojim inžinierskym a vizuálnym charakteristikám. V roku 1993 vychádza Quattro Series. Znovu vynikajúce technické riešenie a originálny dizajn zariadenia, ponúka možnosť voľby tvaru a farby.

Na konci 90-tych rokov Fontini začína novú etapu. Od týchto rokov je možno uvidieť kolekcie Garby, Garby Colonial, Venezia. Je to spojenie tradície a súčasnej modernej technológie. Nakoniec v roku 2005 sa objavuje kolekcia F-37, kde sa tiež uplatňujú najnovšie trendy trhu s elektrozariadeniami a úsilie o komfort.

Dnes sú v Španielsku tri obchodné základne Fontini, a každý deň toto meno znie v rôznych krajinách sveta. Počas 50-tich rokov navrhuje nové koncepcie vo vysokej kvalite a precízne spracovanie svojich výrobkov. Exkluzívny dizajn a vysoká kvalita materiálov, to je to čo definuje unikátnosť značky Fontini.

Materiály a kolekcie

V prvom rade výrobky Fontini priťahujú nezvyčajným dizajnom. Vypínače a zásuvky sú vyrobené z kvalitných materiálov: dreva (buk, dub, orech), keramiky a kovu. V jednotlivých kolekciách sú prítomné výrobky z prírodného dreva, impregnované, prefarbené (nový objav dizajnérov). Vypínače sú príťažlivé nielen vizuálne ale aj na dotyk: ovládače sú príjemné na dotyk a umožňujú ľahké ovládanie vypínačov.

Výrobca navrhuje celkové usporiadanie série: televízne, telefónne a počítačové zásuvky, stmievače, páčkové a otočné vypínače. Tieto kolekcie sú navrhnuté aj pre vonkajšie použitie.

Dochádza k znovu zrodeniu otočných vypínačov, ako aj k návratu k povrchovým inštaláciám. Sú to detaily, ktoré tieto výrobky robia neodolateľnými.
Kolekcia Garby je realizovaná v ručnom štýle. Základ je vyrobený z porcelánu, dekorovaný kresbami alebo riešený mramorovaním. Táto kolekcia vzbudzuje nostalgiu za jednoduchými  a spoľahlivými vecami..

Garby Colonial používa pôvodné materiály: porcelán a buk. Predpokladá vernosť tradíciám a nové technológie premieňajú toto očarenie v moderné a funkčné elektrické zariadenie. Táto kolekcia získala certifikát AENOR, ktorý je uznávaný v celej Európe.
V kolekcii so symbolickým názvom Venezia môže každý získať každodenný luxus minulosti. Rôznorodosť rámikov v tvare oválu, kruhu, štvorca, riešená v dreve, kove a v porceláne, určite priláka pozornosť milovníkov všetkého krásneho. Kvalita a prehľadnosť klasického tvaru a ušľachtilé materiály robia túto kolekciu zvlášť príťažlivou.

Kolekcia F-37 odkrýva novú technológiu, ktorá sa opiera o estetický a funkčný vzhľad. Čistý geometrický tvar, jednoduchosť a ľahkosť definujú štýl F-37. Výrobky tejto kolekcie sú vhodné pre každý súčasný interiér.

Každý výrobok Fontini je vyrobený precízne a dodržuje vysokú kvalitu použitých prírodných materiálov, pri využití nových technológií. Týmto sa líšia od rady iných výrobkov a to zaisťuje dlhú životnosť a originálny dizajn. Tento štýl je dojemný, pôsobivý, navodzuje atmosféru minulosti, pozastavuje čas, vytvára interiér teplý, jasný a spokojný.

PageRank  Rank SKPodpor!     


www.fontini.sk, www.neno.cz
Prevádzkované systémom PremiumSHOP